Na jaře roku 2015 jsme zpracovali projektovou dokumentaci na obnovu fasády nemovité kulturní památky "hotel Zlatý kříž" na Zámeckém náměstí v Teplicích. Následně jsme  konzultovali a zajistili i potřebná stanoviska Památkového ústavu a památkové péče města.

Součástí prací byl nejen návrat k pravděpodobnému barevnému odstínu fasády (jak je zřejmé z původních kolorovaných fotografií), ale i oprava střešního pláště, do kterého při prudkých dešťových přeháňkách zatékalo. Z toho důvodu byl kladen důraz na dodavatele se zkušenostmi s obnovou památkových objektů a znalostí pokrývačského řemesla- s ohledem na složité pokrývání střešních volských ok. Práce v červenci a nečekaně i srpnu znamenaly v letošním létě (2015) pro pracovníky skutečné pekelné podmínky- ve skladbě střechy je použita speciální folie z hliníku, nakašírovaná na vrstvě pěnové PE folie- tato folie ve skladbě pod krytinou slouží k odrazu tepelného záření a zamezení přehřívání podkrovního bytu, pro pokrývače však zároveň sloužila jako nechtěné solarium- folie má odrazivost slunečního záření až 97%, byli tedy vystaveni slunečnímu žáru oboustranně.

Protože práce přes ztížené pracovní podmínky dopadla dobře a pozitivních zpráv i pochval je málo, prozradím, že generálním dodavatelem prací byla společnost MEANDR Martin Černý, a přeložení krytiny včetně  úpravy tvaru volských ok se zhostila společnost Alpin Mont Servis, s.r.o.